چهارشنبه 1 آبان 1398 - 23 صفر 1441
 پیام
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

در را به روی قاتل نامرئی ببندیم...

در را به روی قاتل نامرئی ببندیم... 'مونواكسید كربن'، نامی آشنا برای مردم این زمانه، گازی كه برای افزایش رفاه آمد و بلای جان مردم شد، قاتلی كه بی سر و صدا وارد خانه می شود، آرام و بدون استفاده از سلاح های سرد و گرم قربانی می گیرد و گاهی به یك قربانی قانع نشده و جان تمام اهل خانه را یكجا می گیرد....
دوشنبه 13 آذر 1391

مسمومیت با مونواکسید کربن علایمی شبیه به سرماخوردگی دارد

مسمومیت با مونواکسید کربن علایمی شبیه به سرماخوردگی دارد سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان گفت: با وجود هشدارهای لازم از سوی کارشناسان، متاسفانه چون مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن غیرقابل حس و لمس، بی‌بو و بی‌رنگ است مردم کشنده بودن آن را باور ندارند و به راحتی تسلیم و قربانی آن می‌شوند.
پنجشنبه 25 آبان 1391

گزارش/ سرعت غیر مجاز؛ اف جی کروز، یا پراید نمی شناسد

گزارش/ سرعت غیر مجاز؛ اف جی کروز، یا پراید نمی شناسد واژگونی پیکان حادثه ساز شد؛واژگونی پیکان وانت هفت تن را روانه بیمارستان کرد؛واژگونی دو خودرو، شش کشته و زخمی برجای گذاشت؛واژگونی پژو، پنج کشته و زخمی بر جای گذاشت؛واژگونی کامیون، راننده خود را به کام مرگ فرستاد؛ اتفاقاتی از واژگونی خودرو در محورهای مواصلاتی استان در مدت کمتر از دو هفته؛ که به تیتر برخی از خبرگزاری ها و سایتهای خبری تبدیل شده است.
شنبه 21 مرداد 1391

بهترین اقدام در برخورد با حادثه دیدگان سوانح رانندگی

بهترین اقدام در برخورد با حادثه دیدگان سوانح رانندگی سوانح رانندگی از اتفاقات پرشماری است كه انسان هنگام تردد در خیابان ها یا جاده ها ممكن است با صحنه هایی از تصادف مواجه شود كه مصدومانی بر جای گذاشته است، دانستن بهترین اقدام پیش از رسیدن اورژانس یكی از ملزومات در نجات مصدومان است.
جمعه 20 مرداد 1391

ضربه و آسيب به اعضای بدن (3)/ شکستگى و اقدامات اولیه

ضربه و آسيب به اعضای بدن (3)/ شکستگى و اقدامات اولیه شکستگى يکى ديگر از صدماتى است که در تصادفات و حوادث اتفاق مى‌افتد و به دو نوع تقسيم مى‌شود:
دوشنبه 2 مرداد 1391

ضربه و آسيب به اعضای بدن(2)/ خونریزی داخلی و اقدامات اولیه

ضربه و آسيب به اعضای بدن(2)/ خونریزی داخلی و اقدامات اولیه خونريزى از ارگان‌هاى داخلى بدن همچون کبد، طحال، معده و روده را که خون در داخل بدن جمع شده و به بيرون راه پيدا نمى‌کند؛ خونريزى داخلى مى‌گويند.
سه شنبه 27 تير 1391

ضربه و آسيب به اعضای بدن(1)/ خونریزی خارجی و اقدامات اولیه

ضربه و آسيب به اعضای بدن(1)/ خونریزی خارجی و اقدامات اولیه يکى از عوارض عمده‌اى که معمولاً بعد از تصادفات و صدمات وارده به اشخاص ايجاد مى‌شود ضربه و آسيب به اعضاء مختلف بدن است که منجر به اشکال مختلف آسيب از قبيل خونريزى‌ها و شکستگى‌ها مى‌شود.
سه شنبه 20 تير 1391

وقتی با تلفن اورژانس تماس میگیرید

وقتی با تلفن اورژانس تماس میگیرید نقاط مهم در در زمانهائیکه با اورژانس تماس میگیرید
دوشنبه 19 تير 1391

فشار خون بالا

فشار خون بالا علایم بالینی فشارخون بالا
دوشنبه 12 تير 1391

استفاده از تجهیزات ایمنی در وسائط نقلیه

استفاده از تجهیزات  ایمنی در وسائط نقلیه افزایش صدمات وارده در تصادفات بدنبال عدم استفاده تجهیزات ایمنی خودروها
شنبه 10 تير 1391