پنجشنبه 21 فروردين 1399 - 15 شعبان 1441
تاریخ : سه شنبه 26 مرداد 1395     |     کد : 1872

بالگرد اورژانس هوائی به بیمارستان صحرائی خداآفرین اعزام شد

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی آذربایجان شرقی گفت: در اولین روز افتتاح بیمارستان صحرائی , بالگرد اورژانس هوائی به شهرستان خداآفرین اعزام شد

دکتر روزبه رجائی گفت: ظهر امروز دوشنبه مورخه 1395/05/25 ساعت 15 , بالگرد اورژانس هوائی برای انتقال مصدومی که از کوه سقوط کرده بود, عازم شهرستان خداآفرین شد.

وی ادامه داد: این مرد 60 ساله که بدنبال سقوط از کوه دچار مصدومیت شدید در ناحیه مهره های نخاعی شده بود, به بیمارستان صحرائی مستقر در خداآفرین انتقال داده شده و با توجه به نظرات پزشکان متخصص, نیاز به انتقال سریع داشت, که بالگرد اورژانس هوائی بمحل فراخوانده شد تا مصدوم را به بیمارستان امام رضا تبریز انتقال دهد.

دکتر رجائی همچنین گفت: با توجه به منطقه مرزی بودن شهرستان خداآفرین , بالگرد اورژانس هوائی امکان فرود در نزدیکی مرز را ندارد و مصدوم توسط آمبولانسهای اورژانس 115 مستقر در بیمارستان صحرائی تا پد فرودی که امکان فرود بالگرد باشد, انتقال داده شد و تحویل تکنسینهای اورژانس هوائی گردید.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی آذربایجان شرقی همچنین در رابطه با خدمات اورژانس 115 در بیمارستان صحرائی مستقر در شهرستان خداآفرین گفت: با توجه به افتتاح بیمارستان صحرائی , جدا از خدماتی که تکنسینهای اورژانس 115 بصورت داوطلبانه انجام میدهند, 2 دستگاه آمبولانس جدید برای ارائه خدمات بمحل اعزام و تحویل سیستم اورژانس 115 خداآفرین گردید و در محل مستقر شده اند, که اولین ماموریت این آمبولانسهای جدید نیز انتقال مصدوم به بالگرد اورژانس هوائی بود.

وی همچنین گفت: مراحل اداری شماره گذاری ده دستگاه از آمبولانسهای جدید انجام شده و بزودی وارد ناوگان اورژانس 115 استان خواهند شد.


بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode