سه شنبه 12 فروردين 1399 - 06 شعبان 1441
تاریخ : چهارشنبه 2 بهمن 1398     |     کد : 2567

مانور زمان صفر در مرکز آموزش درمانی امام رضا (ع)

مدیر کل بحران استان آذربایجان شرقی در مانور مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) عنوان کرد : میزان بالای آمادگی و ظرفیت بالای پذیرش مصدومین مرهون تلاشها و مدیریت رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز است .

مدیر کل بحران استان آذربایجان شرقی در مانور مرکز آموزشی درمانی امام   رضا (ع) عنوان کرد : میزان بالای آمادگی و ظرفیت بالای پذیرش مصدومین مرهون تلاشها و مدیریت رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز است .

مدیر کل بحران استان در مانور کنترل بحران در مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) تبریز گفت: آمادگی و تجهیزات لازم در مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) برای مواقع بحران بالا بوده و این مرحون روحیه بالای تیمی و توان مدیریتی بالای این مرکز می باشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه، تبریز،محمد باقر هنربر اظهار داشت: تصمیم برای برگزاری مانور کنترل بحران در کمترین زمان و با سناریو نویسی همکاران در اداره کل مدیریت بحران استانداری انجام و بدون اطلاع قبلی در بیمارستان امام رضا (ع) برگزار شد.

وی ادامه داد: بیمارستان امام رضا (ع) در واقع همه روزه در بحران مراجعات قرار دارد از این رو سطح  آمادگی هم از نظر فضا،تجهیزات و نیروی انسانی ماهر در سطح خوبی قرار گرفته و برگزاری مانورهای این چنینی می تواند در مواقع بحرانی نقشی اساسی داشته باشد و این مرهون تلاشها و مدیریت دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی است .

مدیر کل بحران استان افزود: ریاست،مدیریت و مسئولین بیمارستان امام رضا (ع) با برگزاری مانور بحران آمادگی تیم های اجرائی و درمانی خود را به صورت کامل نشان داده و نقش تاثیر گذار خود را با ارائه یک مانور بی نقص و قابل قبول به اجرا گذاشتند.

همچنین رئیس مرکز اورژانس پیش  بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه با تشکر از عوامل اجرای مانور بحران در بیمارستان امام رضا (ع) گفت: باید از تمام دست اندرکاران مرکز تشکر کرد چرا که در این مدت کم و بدون اطلاع قبلی سنگ تمام گذاشتند.

فرزاد رحمانی افزود: بیمارستان امام رضا (ع) تبریز بزرگترین مرکز جنرال شمال غرب کشور بوده وتکیه گاه اصلی مرکزاورژانس پیش بیمارستانی استان می باشد از این روز برگزاری مانور مدیریت بحران در سطح بالا و قابل قبول می تواند امیداوار کننده باشد.

محمد علیزاده رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز نیز در خصوص برگزاری این مانور گفت: فرصت خوبی بود تا توانائی های مرکز را محک بزنیم و این اطمینان را به هموطنان بدهیم که ما و همکاران درمانی  به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به هممیهنان عزیز هستیم تا خدای ناخواسته اگر منطقه دچار بحرانی شد بتوانیم در کمترین زمان ممکن به ارائه خدمات درمانی بپردازیم.

وی افزود: علاوه بر ساختمان اورژانس که بزرگترین ساختمان اورژانس شمال غرب کشور هست فضاها و تختهای اضافی برای مواقع بحران در نظر گرفته شده و با مسیر گشایی های اخیری که برای دسترسی آسان به اورژانس مرکز انجام گرفته امیدواریم در مواقع بحران مسئولیت خود را با موفقیت انجام نمائیم.

این گزارش می افزاید: سناریو بحران توسط اداره کل مدیریت بحران استانداری استان تهیه وبدون اطلاع قبلی و با اعلام اینکه در نزدیکی شهر تبریز دو دستگاه اتوبوس با 80 مسافر دچار سانحه رانندگی شده و مصدومان با آمبولانس به اورژانس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) منتقل شده و تمام مصدومان اقدامات لازم اورژانسی را در یافت نمودند.

در ادامه سناریو قطعی برق و تست برق اضطراری با موفقیت انجام شد .
نوشته شده توسط   علی احمد ی نیا   
بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode