دوشنبه 18 آذر 1398 - 11 ربيع الثاني 1441
تاریخ : يکشنبه 2 مهر 1396     |     کد : 2129

بیانیه هیئت داوران نخستین مسابقه نقاشی با پروانه ها

نخستین مسابقه نقاشی با پروانه ها در شرایطی برگزار می شود که سر آغاز تلاش های فرهنگی هنری به منظور ثبت، حفظ و اشاعه فرهنگ امداد و نجات و اورژانس و کمک به انتشار گسترده تر آن و ارزش های جاویدانی که مرتبط با رسالت سازمانی مرکز فوریتهای پزشکی است، می باشد.

 نخستین مسابقه نقاشی با پروانه ها در شرایطی برگزار می شود که سر آغاز تلاش های فرهنگی هنری به منظور ثبت، حفظ و اشاعه فرهنگ امداد و نجات و  اورژانس و کمک به انتشار گسترده تر آن و ارزش های جاویدانی که مرتبط با رسالت سازمانی مرکز فوریتهای پزشکی است، می باشد.

🔹 در ارزیابی و داوری نخستین دوره برگزاری مسابقه نقاشی با پروانه ها 134 اثر در 2 بخش: گروه سنی 4 تا 7 سال و گروه سنی 8 تا 12 سال، آثار نقاشی کودکان به دبیرخانه ارسال گردید که پس از ارزیابی هیئت داوران 46 اثر ارزشمند به مرحله نهایی و نمایشگاه راه یافتند؛ آثار انتخابی از نگاه داوران باتوجه به اولین دوره برگزاری این مسابقه از رشد کمی و کیفی مناسبی برخوردار بوده و آنچه که مدنظر هیئت داوران جشنواره می باشد، سوق دادن نگاه نو به سمت موضوعات مفهومی و خلاقانه به مسئله اورژانس است که باعث خواهد شد تا هنرمند از تکرار و سطحی نگری پرهیز کند و موجب شود که هنرمندان نونهال و کودک به سمت موضوع اورژانس گرایش پیدا کنند.

🔹 از این رو امیدواریم مدیران محترم اورژانس با برنامه ریزی در حوزه هنر این فرصت را برای تمامی هنرمندان، فرزندان و خانواده پرسنل و کارکنان پرتلاش اورژانس و عموم علاقمندان فراهم آورده تا به تولید آثاری پرداخته شود که محتوا و مضمون، حول محور کرامت انسانی با الهام از رسالت و وظیفه اصلی فوریتهای پزشکی باشد.

🔹 هیئت داوران نخستین مسابقه نقاشی با پروانه ها در جریان ارزیابی و داوری آثار ارزشمند کودکان شرکت کننده در این مسابقه که با فطرت پاک و نگاه ساده همراه با خلاقیت کودکانه خود همواره در به تصویر کشیدن قسمتی از اتفاقات مرتبط با اورژانس را ترسیم نمودند؛ بر خود وظیفه می داند که ضمن سپاسگزاری از عموم شرکت کنندگان، به احترام تمامی این کودکان عزیز از مسئولین محترم فوریتهای پزشکی استان درخواست می نماید تا در تداوم اجرای این مسابقه ضمن گسترش همگانی این جریان فرهنگی هنری، تبدیل به جشنواره در قالب آماتور و حرفه ای قرار گیرد.

🔹 آثار رسیده به این مسابقه گویای آن است که این جریان فرهنگی آمادگی و توان قرار گرفتن در ردیف  مسابقات و جشنواره های مطرح کشوری را در خود دارد.

🔹 در پایان هیئت داوران نخستین مسابقه نقاشی با پروانه ها از تلاش های مسئولین محترم مرکز فوریتهای پزشکی استان، دبیر محترم مسابقه، و خصوصا تمامی هنرمندان کودک و نونهال شرکت کننده که تمام تلاش خود را برای برگزاری شایسته این رویداد مهم فرهنگی مبذول داشتند، تشکر می کنیم.

 
هیئت داوران نخستین مسابقه نقاشی با پروانه ها
ملیحه محمد خانلو، هانیه حسینی قمی و عاطفه سادات سید مجتبایی
 بیست و هفتم شهریور ماه یکهزار و سیصد و نود و شش
تبریز


نوشته شده توسط   علی احمد ی نیا   
بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode