دوشنبه 30 دي 1398 - 24 جمادى الأولى 1441
تاریخ : دوشنبه 25 دي 1396     |     کد : 2175

شش نفر با اقدام به موقع اورژانس در اهر و تبریز از خطر مرگ رهایی یافتند

سخنگوی اورژانس استان آذربایجان شرقی اعلام کرد عصر امروز یکشنبه در شهرستان اهر سه کودک داخل حمام براثر نشت گاز مونوکسید کربن از آبگرمکن دچار مسمومیت شدند وبااقدامات اورژانس اهر نجات یافتند

سخنگوی اورژانس استان آذربایجان شرقی اعلام کرد عصر امروز یکشنبه در شهرستان اهر سه کودک داخل حمام براثر نشت گاز مونوکسید کربن از آبگرمکن دچار مسمومیت شدند وبااقدامات اورژانس اهر نجات یافتند.

وحید شادی نیا در ادامه از مسمومیت اعضای یک خانواده سه نفره در تبریز خبرداد وگفت پدر و مادر و کودکشان براثر نشت گاز مونوکسید کربن از آبگرمکن دچار علائم سردرد و ضعف عمومی و تهوع شده بودند که با اقدام فوری اورژانس به زندگی بازگشتند.

وی خاطر نشان شد:با سرد شدن هوا در روزهای آتی از مردم عزیز تقاضا میشود ضمن رعایت مسائل ایمنی از تهویه محل سکونت و عدم نشت گاز مونوکسید از بخاری گازی  اطمینان حاصل نمایند.


وی افزود آبگرمکن موجود در رختکن حمام و فضاهای بسته کوچک از علل مسمومیت با مونوکسید کربن می باشد که حتما موقع استحمام از تهویه محل  مطمئن  شوند .


جدی نگرفتن علائم مسمومیت با مونوکسید کربن شامل سردرد و سرگیجه و تهوع و ضعف عمومی بیحالی و در صورت عدم اکسیژن رسانی و اقدام درمانی به موقع مرگ را به دنبال خواهد داشت


نوشته شده توسط   علی احمد ی نیا   
بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode