شنبه 8 آذر 1399 - 12 ربيع الثاني 1442
تاریخ : چهارشنبه 7 فروردين 1398     |     کد : 2423

مشارکت فعال و هماهنگ تمامی واحدهای دانشگاه علوم پزشکی تبریز در طرح سلامت نوروزی 98

دبیر طرح سلامت نوروزی دانشگاه روز ششم فروردین ۹۸ در تشریح اقدامات گفت:با حمایتها و پیگیری های رئیس محترم دانشگاه و مشارکت تمامی واحدهای دانشگاه این طرح از 25 اسفند ۹۷ شروع و تا ۱۷فروردین سال جاری ادامه خواهد داشت

دبیر طرح سلامت نوروزی دانشگاه  روز ششم فروردین ۹۸  در تشریح اقدامات  گفت:با حمایتها و پیگیری های رئیس محترم دانشگاه و مشارکت تمامی واحدهای دانشگاه این طرح از 25 اسفند ۹۷ شروع و تا ۱۷فروردین سال جاری  ادامه خواهد داشت

دکترفرزاد رحمانی ادامه داد:همکاران معاونت درمان در قالب تیمهای مدیریتی و کارشناسی بازدیدهای فشرده و شبانه روزی از مراکز درمانی و بیمارستانهای دانشگاه را انجام می دهند و معاون محترم درمان شبانه روز بصورت مستقیم از نزدیک پیگیر و ناظر بر امورات هستند.

وی افزود:همکاران معاونت بهداشتی بازدیدهای منظمی را از مراکز تهیه و توزیع مواد غذائی،اماکن عمومی،بین راهی انجام می دهند  و تا امروز  بیش از 13هزار بازدید به ثبت رسیده و  در جریان این بازدیدها 19 پرونده به مراجع قضائی ارسال شده و 16 مرکز تهیه و توزیع پلمب   و همچنین  15 تن مواد غذائی فاسد معدوم شده است.
دبیر طرح ابراز داشت:همکاران معاونت غذا و دارو بازدیدهای  ۲۴ساعته از داروخانه های شبانه روزی داشته  و اطلاع رسانی گسترده ای نیز  از طریق فضای مجازی و سایتها و صدا و سیما در خصوص شناسائی مواد غذائی مجاز و غیر  مجاز و لیست داروخانه های شبانه روزی را با نصب بنر و توزیع بیش از 5000 بروشور و پمفلت انجام شده است  و در همین راستا از تجهیزات و ملزومات پزشکی از بیمارستانها بازدید بعمل آمده است.
دکتر رحمانی تصریح کرد: تمامی معاونتهای دانشگاه و سازمان انتقال خون نمایندگان تام الاختیار جهت هماهنگی های لازم به EOC دانشگاه معرفی کرده اند و  معاونین محترم  دانشگاه پیوسته پیگیر امورات حوزه های تحت امر هستند.

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی در خصوص عملکرد واحد اورژانس گفت:با شروع طرح از 25/12/97 تعداد سه هزار و سیصد و شانزده ماموریت انجام یافته که از این تعداد 2755 ماموریت غیرتصادفی و 561 ماموریت تصادفی می باشد و سیزده ایستگاه سلامت اورژانس در مجموع تا امروز 633 نفر مراجعه کننده داشتند.
وی تعداد کل مراجعین اورژانس بیمارستانهای دانشگاه را در این مدت 57415 (پنجاه و هفت هزار و چهارصدو پانزده بیمار) نفر عنوان کرد و افزود از این تعداد 40779 نفر خدمات سرپائی دریافت کرده و 16636 بیمار بستری شده اند و 1089 عمل جراحی اورژانسی و 1080 عمل جراحی الکتیو انجام شده است.
مدیر حوادث دانشگاه عنوان داشت از مجموع مراجعین اورژانسها 1658 بیمار قلبی، 1352 گوارشی و 926 بیمار تنفسی بودند.

 دبیر طرح در خصوص  فعالیت شبانه روزی واحد رصد سلامت MCMC گفت این واحد در این ایام هماهنگی های لازم  را در بحث اعزام بیمار و پذیرش آنها در بیمارستانهای سطح استان انجام می دهد.
دکتر رحمانی گفت: همکاران اداره بازرسی و ارزیابی عملکرد بصورت پیوسته و شبانه روز از بیمارستانها و پایگاههای اورژانس در سطح استان بازدید و راهنمائیهای لازم را انجام می دهند .

نوشته شده توسط   علی احمد ی نیا   
بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode