شنبه 8 آذر 1399 - 12 ربيع الثاني 1442
تاریخ : يکشنبه 11 فروردين 1398     |     کد : 2430

اقدامات پیشگیرانه در مقابل خطرات احتمالی سیل در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

دبیر کارگروه حوادث غیرمترقبه دانشگاه با بیان اینکه تمامی حوزه های دانشگاه در مقابل سیل آمادگی دارند ابراز داشت:با دستور وزارت متبوع و هشدارهای سازمان هواشناسی، اقدامات پیشگیرانه در جهت افزایش آمادگی در دانشگاه علوم پزشکی شروع شده و بصورت فشرده و منظم در حال انجام است.


دبیر کارگروه حوادث غیرمترقبه دانشگاه با بیان اینکه تمامی حوزه های دانشگاه در مقابل سیل  آمادگی دارند ابراز داشت:با دستور وزارت متبوع و هشدارهای سازمان هواشناسی، اقدامات پیشگیرانه در جهت افزایش آمادگی در دانشگاه علوم پزشکی شروع شده و بصورت فشرده و منظم در حال انجام است.

دکتر فرزاد رحمانی از آماده باش تیمهای تخصصی DMATدانشگاه در حوزه بهداشت، درمان و دارو خبر داد و افزود: این تیمهای تخصصی توسط معاونت درمان ساماندهی و با فراخوان مرکز هدایت بحران دانشگاه( EOC) به محل اعزام می شوند. علاوه بر این بیمارستان صحرائی آماده برپایی می باشد.
وی افزود:  کمیته مدیریت خطر حوادث و بلایا در شبکه ها بهداشت و درمان و بیمارستانهای سطح استان  فعال و اقدامات لازم شروع شد.

از اقدامات مهم این مرحله لایروبی کانالهای منتهی به مراکز بهداشت و درمان، عملیات منجر به هدایت سیلاب، حمایت بیشتر از مکانهای حساس و حیاتی بیمارستان شامل قسمت‌های تاسیساتی جهت ممانعت از ورود آب و..... می باشد.

لازم به ذکر است مرکز  هدایت بحران دانشگاه شبانه روز فعال بوده و اقدامات هماهنگی و عملیاتی لازم را با مشارکت تمام حوزه های دانشگاه و سازمان های دیگر را برای بحرانهای احتمالی انجام  می دهد.

نوشته شده توسط   علی احمد ی نیا   
بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode